Helena Hel Štrebová

Lektorka kvantového osobnostného SEBArozvoja

Môj príbeh

Volám sa Helena  Štrebová, volajte ma HEL a som dokonalá vo svojej nedokonalosti.

O mne - takto sa zvyčajne začína každá  úvodná časť väčšiny webových  stránok. Tým pádom predpokladám, že aj táto moja by mala takto začať. Poďte teda, zoberiem Vás do sveta môjho príbehu, ale začne inak ako si myslíte.

Ako 56 ročná žena v zrelom veku som zistila, že som sa cca pred rokom niekde stratila, nemyslím niekde v meste, ale v živote.

Určite ste si teraz pomysleli, aby som nesrandovala, veď žena v tomto veku ????  Áno, aj žene v tomto veku sa to stane. A tak som začala zisťovať kedy a kde mi zlyhala  životná navigácia môjho ja. Kedy a kde som stratila moje zdravé sebavedomie, kedy, kde a ako som sa uzatvorila a prestala počúvať svoje moje vnútorné dieťa.....

Celý môj život je veľmi hektický a turbulentný.

Viem, že všetky pády a zmeny, ktoré mi život servíruje mám brať pozitívne, pretože ma vždy niekam posunú a preto ich s úsmevom prijímam. Nebudem tu popisovať celý môj život, to by bolo síce zaujímavé čítanie, ale veľmi dlhé. Chcem Vám len priblížiť to, ako začala moja cesta môjho vlastného hlbokého sebapoznávania, sebauvedomovania, sebaprijímania a sebazdokonaľovania.

Začalo to v roku 2013

Začalo to v roku 2013, keď som pocítila, že potrebujem zmenu. Zmenu v práci, zmenu v osobnostnom raste, proste zmenu. Nevedela som akú, ale vedela som, že príde ten čarovný „aha“ moment a mne to docvakne.
Prišiel, a ja som si dala prihlášku na vysokú školu. Sny si treba plniť ☺. A tak som sa stala študentkou vysokej školy, kde sú síce moji spolužiaci vo veku mojich detí, ale túžba po vedomostiach a vzdelaní sa pomaly začala napĺňať.

Rok 2014 bol rokom zmeny

Rok 2014 bol rokom zmeny aj v mojej práci. Je to práca, ktorá ma baví a napĺňa, takže voľba to bola dobrá.  Podporu okrem mojich detí som dostávala aj od môjho partnera, s ktorým sme to spolu ťahali už 8 rokov. Život nám nielen dáva ale aj berie. Viem, chcela som zmeny, ale nie až takéto......

V  tomto roku mi  zomrela  mamička, ktorá bola anjel s krídlami. So slzami v očiach,  vždy usmiata prijímala rany osudu s láskou, úctou a pokorou.   Jej odchod prišiel nečakane, rýchlo, ako blesk z jasného neba a mne sa zrútil svet.

Viem, teraz sa  určite pýtate, v čom je vlastne tá pointa?

Presne v tomto období sa totiž môj 8 ročný vzťah začal rozpadať a ja som o tom  ani netušila. Po ôsmich rokoch, je to už dôvod  na požiadanie o ruku ☺, no u nás to bol dôvod  na koniec.

 Nová práca, v ktorej som sa musela veľa učiť, škola, ktorej som musela venovať veľa času, energie a síl, do toho prišli zdravotné problémy. Toto všetko ma pohltilo natoľko, že nič viac som si neuvedomovala. Život ma prevalcoval a ja som sa niekde stratila.   A svet sa mi zrútil druhý krát. Partner mi oznámil, že už pred dvoma týždňami ukončil náš vzťah a   našiel si inú ženu cez internet. Aj toto prišlo ako blesk z jasného neba. V období, keď som  od neho čakala  podporu, dočkala som  sa nevery.

A teraz si poviete „Áááááá   zradca  v hlavnej úlohe “.  Ale nie, nebude to o ňom,  bude to o mne.

Zrazu nebolo nič, len prázdno. Ukrutná bolesť a more more sĺz. Cez hlbokú bolesť duše,  v  najhlbších hlbinách svojho vnútra začnete hľadať samú seba,  svoje ja.   Pýtate sa  „Kde sa stratila tá sebavedomá žena, ktorá vždy vedela čo chce a vždy cieľavedome išla za svojim cieľom?“

Spustí sa lavína sebaobviňovania, hľadania chýb vo mne,  čo som urobila zle,  kedy som sa chovala zle...Po chvíľach prázdnoty, plaču, nervozity, zúfalých telefonátoch a ešte zúfalejších esemesiek, kde som potrebovala nájsť východisko z mojej beznádejnej situácie, som pochopila, že len cez  tú najhlbšiu bolesť v živote  vieme precítiť, pochopiť a rásť. Iba vtedy, keď nás to najviac bolí vieme pochopiť, prijať a odpustiť ... Odpustiť samej sebe!

Partner je dar, ktorý si treba nielen vážiť, ale treba naň aj dospieť. Ovšem najprv musíme dospieť my sami a to formou sebalásky, ktorá pramení zo zdravého sebavedomia.....Ako sa naučiť milovať sám seba,  keď Vás opustia tí, čo Vám boli oporou? Ako mať zdravé sebavedomie, keď Vám život uštedrí nejednu ranu? Celý môj príbeh si prečítajte v mojom eBooku SEBAVEDOMIE A SEBALÁSKA. Je o znovunadobudnutí sebavedomia a sebalásky, ktoré v živote potrebujeme, aby sme si doň pritiahli čo najviac darov.

Môžete si ho zadarmo stiahnuť TU.

Skontaktovať  sa so mnou môžete aj na facebooku pod menom Helena Hel Štrebová, alebo SEBAvedomie a SEBAláska-Helena Hel Štrebová.

Teším sa na Vás

S LÁSKOU,

           ÚCTOU  a

                      POKOROU.....

                                                  mám Vás rada,  Vaša  HEL